Novinky 01/03/2018

LÉČIVÁ VODA Z TŘETIHOR PROTI CHŘIPCE A NACHLAZENÍ

Bylo to roku 1669 kdy byla odborná lékařská veřejnost upozorněna zprávou fyzikuse Hertolda na jedinečnou léčivou vodu z lázní Luhačovice. Vincentka je svým původem zbytkovou mořskou vodou, která zde zůstala před 60 miliony let uzavřená v třetihorním vrásnění a sopečné činnosti.

Bylo to roku 1669 kdy byla odborná lékařská veřejnost upozorněna zprávou fyzikuse Hertolda na jedinečnou léčivou vodu z lázní Luhačovice. Vincentka je svým původem zbytkovou mořskou vodou, která zde zůstala před 60 miliony let uzavřená v třetihorním vrásnění a sopečné čiunnosti .Jenže svým složením, obohacením dalšími minerálními prvky, oxidem uhličitým a zředěním podzemní vodou více než trojnásobně, se od dnešní běžné mořské vody se svou krystalickou čistotou výrazně liší. Pro Vincentku se ujal název „Zdraví z hlubin přírody“.

Hydraulickým tlakem je z hlubin vytlačována vzhůru , setkává se v určitých hloubkách s přírodním CO2, vzniká naředěná kyselina uhličitá a ta dalším vzlínáním rozpouští a nabaluje minerální soli z geologických vrstev a pak se mísí v cca 400-200 m pod zemí s povrchovými vodami v takovém poměru, že je pitelná a zároveň i s přítomnosti minerálních solí (celkem cca 9g na litr) léčivá. Je osvědčeným pomocníkem při boji proti chřipce a nachlazení.

Osobitý, léčivý charakter Vincentky se po staletí nezměnil. Změnil se pouze kvalitní technologický proces přípravy a plnění do lahví, zkvalitnila se kontrola chemického složení, stabilita a trvanlivost léčivé vody. Ve stejně vysoké kvalitě jsou vyráběny a kontrolovány doplňkové výrobky celého portfolia, které již dnes představují významný podíl poptávky po přírodních léčivých produktech (nosní spreje, sirupy, zubní pasty, pastilky, proplachovací koncentrát Nasalis či krémy.) Hlavní síla Vincentky je v její jedinečnosti a kombinaci minerálů, které činí Vincentku léčivou, pro lidský organismus dobře snášenou a komfortní. Vincentka je vhodná jak k prevenci proti chřipce a nachlazení tak léčení a to hlavně při onemocnění horních i dolních cest dýchacích, sliznic dutiny ústní i nosní(schopnost rozpouštění hlenu a čistící schopnost sliznic), při onemocněních žaludku, diabetes melitus a jako zdroj minerálů a stopových prvků .

Vincentka je doporučována předními odborníky ORL. Jedním z nich je prof.MUDr.Pavel Komínek,PhD,MBA, přednosta kliniky, Klinika ORL a chirurgie hlavy a krku, Fakultní nemocnice Ostrava:

Horní cesty dýchací jsou vystaveny trvalému přímému působení chemických, fyzikálních i infekčních působků a představují tak „bránu“ do našeho těla. Nosní sliznice se brání působení škodlivin, do hlenu ležícím na povrchu sliznice se vychytávají škodliviny, které byly vdechnuty nebo jsou produkty zánětů nosní sliznice. Vlivem infekce může být čistící funkce nosu výrazně zhoršena.

Čištění nosu průplachy minerálními vodami není metoda zcela nová, v posledních dvou desetiletích nicméně zažívá renesanci a péče o nosní dutinu je považována za součást základní hygieny a samozřejmost jako je např. čištění zubů či péče o pleť.

Díky příznivému složení je Vincentka velmi dobře snášena a tolerována. Průplachy nosu Vincentkou (ale i jiné formy používání – spreje, inhalace, kapky) tak významným způsobem pomáhá zlepšit kondici nosní sliznice. Dochází k tomu jednak přímým čištěním (odplavení různých nečistot), ale i odplavením mediátorů zánětu, alergenů a dalších škodlivých látek. Vincentka tak přispívá k regeneraci, prokrvení a zvýšení obranyschopnosti nosní sliznice.

Výhodná je z tohoto hlediska především pravidelná a dlouhodobá aplikace, která může být i preventivní. Překážkou není ani občasná aplikace jiných typů nosních léků (např. kortikoidů), naopak řádná nosní hygiena pomocí Vincentky může účinky jiných nosních léků nepřímo zlepšit. Při akutních ale chronických nemocech nosu pak pravidelný proplach vhodným roztokem přispívá k urychlení obnovy přirozeného prostředí a ke zlepšení obranyschopnosti sliznic. Zvláště v období zvýšeného výskytu infekcí tak účinně chrání horní cesty dýchací.

Přečtěte si také

Vánoční limitovaná edice
20/11/2023

Vánoční limitovaná edice

Oslava 25. výroční a představení dlouho očekávané novinky
04/10/2023

Oslava 25. výroční a představení dlouho očekávané novinky

ORL Vincentka Forum 2022
29/11/2022

ORL Vincentka Forum 2022

Vincentkou proti alergii a následkům covidu
05/04/2022

Vincentkou proti alergii a následkům covidu