Novinky 12/07/2021

Pitný letní režim s Vincentkou

Během letních dní se zvýšenými sportovními a odpočinkovými aktivitami je velmi důležité dodržovat pitný režim a dodávat našemu organizmu úbytek solí a celé řady důležitých minerálů. Takový úbytek je možné doplnit v jediném nápoji a tím je Vincentka.

Během letních dní se zvýšenými sportovními a odpočinkovými aktivitami je velmi důležité dodržovat pitný režim a dodávat našemu organizmu úbytek solí a celé řady důležitých minerálů. Takový úbytek je možné doplnit v jediném nápoji a tím je Vincentka. K tomu abychom nahradili minerály a soli vyloučené pocením při běžné fyzické námaze stačí denně 0.3 až 0.7 l Vincentky, říká ředitel Vincentky Jan Šumšal.

Jaký má být náš pitný režim? Je třeba pít nikoliv nárazově ale průběžně a pravidelně během celého dne. Nedostatek tekutin může vést k dehydrataci – stavu kdy už nejsme schopni vykonávat běžné činnosti. Dokonce i mírná dehydratace může způsobit vyčerpání energie a únavu. Zvýšenou pozornost je třeba věnovat dehydrataci dětí, které velmi často pijí nepravidelně nebo málo. Je třeba dávat pozor na nápoje s obsahem kofeinu, které odvodňují. Při lehké dehydrataci, která se projeví vyšší teplotou, zvracením, únavou nebo lehkým průjmem je prvním krokem vypití 500 – 750ml tekutin a to postupně v malých dávkách.

K čemu je dobrá Vincentka? Není to nápoj na uhašení žízně. Pije se jako podpůrný prostředek na doplnění minerálů, soli a stopových prvků.

Obsahem sodíku, draslíku, vápníku, litia, hořčíku, fluoru a jodu pomáhá obnovit rovnováhu těchto prvků v organismu. Jednou z velkých výhod Vincentky je její osmolarita. Osmotickým tlakem 634,7 kPa se Vincentka blíží osmolaritě lidské krve a vnitrobuněčných tekutin, právě proto je tak účinná při vstřebávání. Osmolarita udává kolik je v litru vody osmotických částic což jsou v případu sportu a zvýšené námahy dobře známé látky obsažené např. v iontovém nápoji – tedy sacharidy a ionty protikřečových minerálů. Vincentka je vlastně iontový koktejl. Obsahem minerálů pomáhá nejenom obnovit rovnováhu těchto prvků v organismu ale také regenerovat vnitřní prostředí při velkých ztrátách potu. Vincentka je vhodná také jako letní přírodní doplněk výživy nejenom pro sportovce ale všechny aktivní lidi, děti, těhotné ženy a rekonvalescenty.

Vincentka je dobrým pomocníkem při delších letních cestách zejména v případech kdy se používá klimatizace (auto, letadlo). V takových případech je dobré mít po ruce nosní sprej Vincentka, který ocení zejména alergici. Stačí do každé nosní dírky stříknout na dvakrát Vincentku a v dutinách se tak vytvoří ochranný film. Preventivně je možné stříknout Vincentku i do úst.

 

Přečtěte si také

Vánoční limitovaná edice
20/11/2023

Vánoční limitovaná edice

Oslava 25. výroční a představení dlouho očekávané novinky
04/10/2023

Oslava 25. výroční a představení dlouho očekávané novinky

ORL Vincentka Forum 2022
29/11/2022

ORL Vincentka Forum 2022

Vincentkou proti alergii a následkům covidu
05/04/2022

Vincentkou proti alergii a následkům covidu