Novinky 26/04/2021

S Vincentkou účinně proti alergii

Česká republika je počtem asi 450 aktivních alergologů v přepočtu na počet obyvatel alergologickou velmocí. Počet lidí, kteří se u nás potýkají s různými druhy alergií neustále roste a týká se to i dětí.

Česká republika je počtem asi 450 aktivních alergologů v přepočtu na počet obyvatel alergologickou velmocí. Počet lidí, kteří se u nás potýkají s různými druhy alergií neustále roste a týká se to i dětí. Podle alergologa O. Rybníčka z Fakultní nemocnice v Brně až třetina dětí jsou alergici. Také celosvětově výskyt alergie stoupá a postihuje 30-35% světové populace,zejména v zemích s výrazným industriálním vývojem. Kromě pylových alergií stoupá počet alergií potravinových.

Je jaro a pylová alergie u nás opět udeřila. „Pro pylovou alergii je charakteristický sezonní výskyt, na jaře jsou největšími alergeny bříza, líska a olše, později pyly travin. Z plevelů, které kvetou nejdéle, je u nás nejvýznamnější pelyněk“ říká MUDr. Ester Seberová a pokračuje. “Polinóza (pylová alergie) patří k nejčastějším alergickým onemocněním vůbec. Reakce na pyly stejně tak jako na ostatní inhalované alergeny se odehrává především na sliznici dýchacích cest a na oční spojivce“. Proti alergii lze účinně bojovat také přírodní cestou. Osvědčeným a po staletí prověřeným ryze přírodním pomocníkem při boji s pylovou alergií je přírodní léčivá minerální voda VINCENTKA.

Používání Vincentky není omezeno časově ani četností použití za den. Kloktání minerální vody Vincentka přímo ze sklenice nebo z láhve je dobré na hrtan a horní část průdušnice, aplikace vdechováním speciálními inhalátory je zase ideální na dolní cesty dýchací. Z dalších produktů portfolia Vincentky je vhodné zmínit také nosní sprej a pastilky. Pro speciální potřeby menších dětí Vincentka vyvinula i nosní sprej Junior s menším tlakem a menší velikostí aplikátoru. Vincentku je možné použít již u kojenců.Nejlepší je ho použít v těsné blízkosti nosu tak, aby se nezasouval do nosní dírky. Maminky se nemusí bát ho aplikovat již malým kojencům.Je také velmi vhodným přírodním prostředkem i pro  těhotné ženy. Vincentka se při každém z onemocnění dýchacích cest aplikuje určitým preferovaným způsobem. Vincentku NASALIS a plastovou konvičku je nejlepší použít při problémech s dutinami. Aplikace Vincentky ve spreji je zase vhodná do nosu, případně do krku, kloktání Vincentky je dobré na hrtan a horní část průdušnice. Aplikace vdechováním speciálními inhalátory je ideální na dolní cesty dýchací. Mezi takové inhalátory patří například Omron, který má Vincentka v nabídce ve svém e-shopu.

Jednoduchou domácí aplikaci nabízí I ohřátí Vincentky v odkrytém hrnci v kuchyni. Napařování pod ručníkem, nad lehkou párou, nikoliv varem, dobře působí na horní i dolní dýchací cesty či dutiny, protože i zahřátí samotnou párou má pozitivní účinky (rozšiřování cév, jejich prokrvení a odstranění studených hlenů). Důležitou vlastností celého portfolia výrobků Vincentky jsou při včasném použití jejich preventivní účinky a podpora imunitního systému.

Jedním z paradoxů současné pandemické doby je to že prostředí, které je velmi čisté až dezinfikované a vyskytují se v něm především viry a nesčetné druhy bakterií, imunitní systém stimuluje k rozvoji alergie. Dalším prvkem takové stimulace je všeobecně dostupné očkování a antibiotická léčka, které za posledních 100 let zachránily velký počet životů a jejich použití je zcela oprávněné a nepostradatelné. Ale – zároveň způsobují snížený infekční tlak na imunitní systém, který není nucen se s těmi nejtěžšími útoky vypořádávat sám. I to je považováno za jednu z příčin vyššího výskytu alergie.

Přečtěte si také

Vánoční limitovaná edice
20/11/2023

Vánoční limitovaná edice

Oslava 25. výroční a představení dlouho očekávané novinky
04/10/2023

Oslava 25. výroční a představení dlouho očekávané novinky

ORL Vincentka Forum 2022
29/11/2022

ORL Vincentka Forum 2022

Vincentkou proti alergii a následkům covidu
05/04/2022

Vincentkou proti alergii a následkům covidu