VINCENTKOU PROTI PYLOVÉ ALERGII

Česká republika je počtem asi 450 aktivních alergologů v přepočtu na počet obyvatel alergologickou velmocí. Počet lidí, kteří se u nás potýkají s různými druhy alergií neustále roste a týká se to i dětí. Podle alergologa O. Rybníčka z Fakultní nemocnice v Brně až třetina dětí jsou alergici.

Existuje celá řady alergií, ale v současném jarním období nás zajímá alergie pylová. Podle pylové předpovědi na letošní květen bude aktuální koncentrace všech vzdušných alergenů výrazně ovlivněna nestabilním počasím. Ve vzduchu bude střední koncentrace pylových alergenů, a to – vedle pylu břízy – především dubu, buku, jasanu, habru, vrby a platanu.  Příznaky alergií v časném jarním období se dnes již týkají každého druhého jedince. Vodnatá rýma, svědění a pálení sliznic, chronický zánět nosních dutin, zarudlé oči, to jsou jen některé ze známých a velmi obtěžujících projevů.

Co je to vlastně alergie? Alergie je definována jako nepřiměřená odpověď našeho imunitního systému na běžné látky z okolního prostředí.

Jaké má alergie příčiny a jak ji léčit pokud možno přírodní cestou? Jedním z důvodů rostoucích pylových alergií je celkové oteplování a hromadění látek, které podporují růst rostlin. Ty pak začínají ve větším množství uvolňovat pyly. Osvědčeným a po staletí prověřeným ryze přírodním pomocníkem při boji s pylovou alergií je přírodní léčivá minerální voda VINCENTKA, která mimochodem již dávno vstoupila do služeb specialistů ORL a její účinky na prevenci i onemocnění horních a dolních cest dýchacích cest jsou všeobecně známé.

Jan Šumšal, ředitel společnosti Vincentka, a. s., k tomu poznamenává:

Vincentka pomáhá při pylových alergiích, když pomáhá udržovat fyziologickou čistící schopnost nosní sliznice a umožňuje optimální fungování tzv. slizniční imunity. Je doporučená alergology pro zvládání obtíží při pylových a prachových alergiích. Nejsnáze se aplikuje prostřednictvím nosního spreje Vincentka. Používání Vincentky není omezeno časově ani četností použití za den. Používá se pro zvlhčení sliznice celé nosní dutiny a nosohltanu především při pobytu v prostředí s nízkou relativní vlhkostí vzduchu, a prostředí znečištěném zejména prachovými částicemi. Stejně tak se doporučuje vyčistit si Vincentkou dutiny po příchodu domů z jarní procházky, kde se do dýchacích cest dostávají alergeny pylů, plísní a prachu. Kloktání minerální vody Vincentka přímo ze sklenice nebo z láhve je dobré na hrtan a horní část průdušnice, aplikace vdechováním speciálními inhalátory je zase ideální na dolní cesty dýchací. Pro speciální potřeby menších dětí jsme vyvinuli i nosní sprej Junior s menším tlakem a menší velikostí aplikátoru. Z dalších produktů portfolia Vincentky je vhodné zmínit také pastilky a jejich preventivní účinky

Nejdůležitější zásadou ochrany před pylovou alergií je včasná prevence, tedy snaha o co nejmenší kontakt s alergenem. Je proto důležité sledovat aktuální pylovou situaci v mediích. Podle množství „svého“ alergenu ve vzduchu si každý může plánovat denní aktivity nebo začít s preventivním užíváním léků.

sdílet