Novinky 13/08/2021

Pocta Vincentce

11.8.2021 vzdali poctu Vincentce samotní její zaměstnanci a příznivci když se zúčastnili přímo v sídle společnosti a v moderní plnírně natáčení videoklipu a písničky Vincentka, která je oslavou této jedinečné minerální vody.

Minerální voda a společnost Vincentka si v posledních letech připomněly celou řadu významných výročí. Bylo tomu 365 let od první písemné zmínky doktora filozofie a medicíny Jana Ferdinanda Hertoda když se v roce 1669 ve své naučné knize zmínil o slaných vodách luhačovických. V roce 2020 uplynulo 200 let od začátku čerpání Vincentky do skla. A pak je tady historie nedávná, když v roce 2018  Vincentka oslavila 20. výročí své novodobé éry, která přinesla celou řadu významných změn. Kromě významného rozvoje své produkce do širokého portfolia produktů (nosní spreje, pastilky, zubní pasty, hydratační krémy nebo sirupy) přišla Vincentka s celou řadou dobrých skutků.

„V průběhu své existence jsme si uvědomili potřebu projevit úctu, pokoru a respekt   k daru přírody, kterým Vincentka je“ říká ředitel firmy pan Jan Šumšal. A tak díky společnosti Vincenta tryská pomoc luhačovickému regionu  formou filantropických aktivit, kterými firma podporuje řadu obecně prospěšných, společenských a kulturních akcí. Za tuto činnost získala firma cenu Bona Via od Nadace Via, která se uděluje těm, kteří jsou na dobré cestě a pomáhají druhým. V kategorii Dobrá firma vybírá Nadace inspirativní příběhy malých a středních firem, které svou dobročinností mění své okolí a společnost k lepšímu. Právě v této kategorii se v roce 2019 stala Vincentka vítězem. Dobré skutky ji provázejí i v době pandemie. Vincentka, a.s. zaslala v rámci podpory v době pandemie krajské nemocnici Tomáše Bati  ve Zlíně , nemocnicím v Uherském Hradišti a FN Motol v Praze  zdarma zásilku minerální vody a nosních sprejů Vincentka. A tady je jedna z odpovědí obdarovaných nemocnic – KNTB ve Zlíně: „Spoustu času tráví náš personál při péči o pacienty na covidových stanicích ve speciálních ochranných oblecích, ve kterých je během chvilky neuvěřitelné horko. Dodržovat pitný režim je tedy pro naše zdravotníky velmi důležité. Proto jim přišla vhod zásilka minerální vody od společnosti Vincentka a.s. z Luhačovic, která do zásilky přidala i nosní spreje pro zvlhčení nosní sliznice, která zase dostává zabrat při nošení respirátorů. Děkujeme za podporu, jsme rádi, že na nás myslíte. Vaše KNTB. Neméně sympatické odpovědi a poděkování přišly z Uherského Hradiště a také od přednostů klinik v pražském Motole- přednosty  ORL kliniky prof. MUDr. Jana Plzáka a přednosty pneumologické kliniky doc. MUDr. Libora Fily.

11.8.2021 vzdali poctu Vincentce samotní její zaměstnanci a příznivci když se zúčastnili přímo v sídle společnosti a v moderní plnírně natáčení videoklipu a písničky Vincentka, která je oslavou této jedinečné minerální vody. Třeba  svou sympatickou podobou tahle písnička  léčivému účinku minerálky ještě něco navíc přidá. V brzké době budou mít příležitost setkat se s písničkou na sociálních sítích všichni příznivci Vincentky

 

Přečtěte si také

Vánoční limitovaná edice
20/11/2023

Vánoční limitovaná edice

Oslava 25. výroční a představení dlouho očekávané novinky
04/10/2023

Oslava 25. výroční a představení dlouho očekávané novinky

ORL Vincentka Forum 2022
29/11/2022

ORL Vincentka Forum 2022

Vincentkou proti alergii a následkům covidu
05/04/2022

Vincentkou proti alergii a následkům covidu