Novinky 15/03/2018

LÉČIVÁ VODA VE SLUŽBÁCH ORL

Máme zkušenosti s používáním Vincentky při onemocnění vedlejších nosních dutin, hrtanu a hltanu několik desetiletí. Vincentka působí velmi příznivě na sliznice především u chronických stavů, při pravidelném používání dochází k výraznému

Léčivá minerální vody Vincentka vstoupila do služeb ORL už dávno. Její účinky na prevenci i onemocnění horních a dolních cest dýchacích cest jsou všeobecně známé. Spoluprací se špičkovými pracovišti a odborníky v oblasti ORL se účinky příznivě projevují v mnoha směrech. Ukazují jak nejúčinněji s Vincentkou pracovat, jak rozšiřovat portfolio výrobků jak nacházet další způsoby jejího využití v léčebném procesu. Jednou z událostí kde dochází k výměně zkušeností jsou kongresy ORL, které Vincentka podporuje. Jak beskydský ORL den pořádaný na Ostravici – Sepetné  tak Vincentka kongres ve spolupráci s ORL FN Motol se staly místy, které patří mezi pracovně užitečné a inspirační záležitosti.

Podívejme se na komentáře předních odborníků v oblasti ORL a pana Ing.Šumšala, ředitele Vincentky, kteří se letos v roce kdy Vincentka slaví 20. výročí od privatizace do podoby rodinné firmy a obnovení činnosti opět pod patronací Vincentky na kongresu ORL sejdou aby si vyměnili nejnovější zkušenosti.

Prof.MUDr.Pavel Komínek,PhD.,MBA Přednosta ORL kliniky FN Ostrava

Máme zkušenosti s používáním Vincentky při onemocnění vedlejších nosních dutin, hrtanu a hltanu několik desetiletí. Vincentka působí velmi příznivě na sliznice především u chronických stavů, při pravidelném používání dochází k výraznému zmenšení problémů potíží pacienta, které nemůžeme léčit dlouhodobě jinými medikamenty. U pacientů, kteří mají onemocnění nosu a vedlejších nosních dutin jim doporučujeme provádět laváže nosu. To působí velmi dobře na sliznice, uvolňuje nos. Vincentka je díky svému složení dobře tolerována což neplatí vždy u hodně koncentrovaných roztoků mořských solí. Velmi příznivě působí také na sliznice hltanu, takže u takových stavů pobolívání v krku, častějším škrábání, pálení, chronických stavů, velmi příznivě ovlivňuje oblast hltanu a také hrtanu kde také můžeme pacientovi doporučit inhalace.

S firmou Vincentka naše pracoviště spolupracuje 20 roků. Byli jsme u toho, kdy Vincentka vstala z mrtvých a celá firma se budovala (1997-1998). Často jsem s panem Šumšalem (spolumajitel a ředitel firmy) diskutoval přípravky, které teprve plánovali vyrábět. Spolupráce s firmou je výborná také v tom že Vincentka se od samého počátku snaží podporovat naše akce. Bez nich by nebylo možné připravovat naše odborná setkání. Jednou z nich je naše pravidelné setkání beskydského ORL dne kde je Vincentka významným partnerem a podporovatelem.

Prof.MUDr. Jan Betka, DrSc. FCMA 1.LF UK a FN v Motole

První důvod proč jsme začali spolupracovat s Vincentkou je to že Vincentku považujeme za unikátní vodu, která pomáhá hodně našim pacientům. Jsou to pacienti, kteří mají zánětlivá onemocnění v oblasti dýchacích a polykacích cest a Vincentka jako jedinečná voda, která pramení na území České republiky, našim pacientům pomáhá. Druhý důvod byl takový, že manažeři Vincentky se zachovali velmi velkoryse a spolupráce s nimi je milá, vstřícná a tvůrčí.

Ing. Ladislav Šumšal, obchodní  ředitel Vincentky

S Vincentkou je ORL obor medicínský spjatý už léta letoucí, od začátku se jedná o působení Vincentky na oblast krku, průdušek, horních a dolních cest dýchacích, což je disciplína k ORL úzce vázaná. Naše  spojení s kongresem ORL a setkáním největších odborníků v této oblasti nám přišlo jako velmi zajímavé, stejně jako partnerství, které FN Motol nabídla . Pro nás je to poměrně významný posun z pohledu pozice firmy a výrobku, posun k bližšímu poznání potřeb špičkových pracovišť  ORL a jejich pacientů takže si toho partnerství velmi vážíme.

MUDr Jiří Skřivan CSc přednosta dětské ORL kliniky 2. Lék. Fakulty FN Motol

Vincentka se hodí se ke spoustě věcí ale zmíním pouze hlavní indikace. Hodí se podle mého názoru jednak do nosu u hodně malých dětí, kde má pozitivní působení na nosní sliznici, je to přírodní lék čili liší se tím od těch klasických chemických kapek, které mají stahující účinek na nosní sliznici, nedají se používat dlouho a mohly by poškozovat. Druhá věc, kde je Vincentka ideální, pro toto použití je rhinohorn, konévka pro vyplachování nosní dutiny, která se musí čistit což je bezesporu nutné nejenom u alergiků, ale i u normálních lidí a běžných pacientů. Tam se Vincentka  používá ve formě koncentrátu, který se do té konévky naleje a doplní se to vodou.

Doc.MUDr Jan Vokurka, CSc emeritní přednosta kliniky ORL FN v Hradci Králové

Vincentka je svým složením podobná složení vnitrotělních tekutin to znamená, že je vhodná tím že  je nedráždivá a celkový efekt je velmi dobrý. Protože moje rodina pochází z Luhačovic tak znám tu léčbu, sám jsem ji absolvoval. Když jsem sám začínal s funkčně endonasální endoskopickou chirurgií v oblasti dutin tak mne napadlo použít tyto výplachy, protože po ošetřování mechanickém to pacientům není příjemné. Tak jsme to zkusili a skutečně za těch 25 roků se to stalo standardem. Takže složení Vincentky je nejlepší ze všech možných roztoků. Vincentka je podobná  mořské vodě ale, když si přečteme její  složení  vidíme, že jde o produkt, který je v přírodním procesu bez umělých zásahů příjemně vybalancován.

Přečtěte si také

Vánoční limitovaná edice
20/11/2023

Vánoční limitovaná edice

Oslava 25. výroční a představení dlouho očekávané novinky
04/10/2023

Oslava 25. výroční a představení dlouho očekávané novinky

ORL Vincentka Forum 2022
29/11/2022

ORL Vincentka Forum 2022

Vincentkou proti alergii a následkům covidu
05/04/2022

Vincentkou proti alergii a následkům covidu