Novinky 29/01/2019

JAK PROTI CHŘIPCE A NACHLAZENÍ

Jak ukazují statistiky Krajské hygienické stanice, blíží se chřipková epidemie. Přestože počet onemocnění zatím nedosáhl hranice epidemického prahu, který číní 1600 nemocných na 100 000 obyvatel tak se čekárny ambulancí plní a počet nemocných s respiračními chorobami stoupá.

Jak ukazují statistiky Krajské hygienické stanice, blíží se chřipková epidemie. Přestože počet onemocnění zatím nedosáhl hranice epidemického prahu, který číní 1600 nemocných na 100 000 obyvatel tak se čekárny ambulancí plní a počet nemocných s respiračními chorobami stoupá. V některých oblastech jako je Žďársko se počet nemocných blíží počtu 1200 na 100 000 obyvatel.

Mezi příznaky onemocnění patří únava , kašel, bolest svalů a kloubů, horečky. Mezi obvyklá doporučení týkajících se příjmu léků, přísunu vitamínů a klidu na lůžku patří důraz na prevenci.

Vyhýbat se místům s vyšší koncentrací osob nebo dbát na dezinfekci po návštěvě obchodů, úřadů a jízdě v MHD. Mezi klasické prostředky prevence i léčebného procesu při chřipce a nachlazení se osvědčuje také přírodní minerální voda Vincentka.

Vincentka je vhodná jak k prevenci proti chřipce a nachlazení tak léčení a to hlavně při onemocnění horních i dolních cest dýchacích, sliznic dutiny ústní i nosní (schopnost rozpouštění hlenu a čistící schopnost sliznic.)

Vincentka je doporučována předními odborníky ORL. Jedním z nich je prof.MUDr.Pavel Komínek,PhD,MBA, přednosta kliniky, Klinika ORL a chirurgie hlavy a krku, Fakultní nemocnice Ostrava:

Horní cesty dýchací jsou vystaveny trvalému přímému působení chemických, fyzikálních i infekčních vlivů a představují tak „bránu“ do našeho těla. Nosní sliznice  se brání působení škodlivin, do hlenu ležícím na povrchu sliznice se vychytávají škodliviny, které byly vdechnuty nebo jsou produkty zánětů nosní sliznice. Vlivem infekce může být čistící funkce nosu výrazně zhoršena. Čištění nosu průplachy minerálními vodami není metoda zcela nová, v posledních dvou desetiletích nicméně zažívá renesanci a péče o nosní dutinu je považována za součást základní hygieny a samozřejmost jako je např. čištění zubů či péče o pleť. Zvláště v období zvýšeného výskytu infekcí tak účinně chrání horní cesty dýchací.

Díky příznivému složení je Vincentka velmi dobře snášena a tolerována. Průplachy nosu Vincentkou (ale i jiné formy používání – spreje, inhalace, kapky) tak významným způsobem pomáhá zlepšit kondici nosní sliznice. Dochází k tomu jednak přímým čištěním (odplavení různých nečistot), ale i odplavením mediátorů zánětu, alergenů a dalších škodlivých látek. Vincentka tak přispívá k regeneraci, prokrvení a zvýšení obranyschopnosti nosní sliznice.

Jedinečné vlastnosti přírodní minerální vody Vincentka z léčivého zdroje Luhačovice jsou všeobecně známé. Méně známé je široké portfolio produktových derivátů jako jsou pastilky, nosní spreje, sirupy ale také hydratační krémy a zubní pasty, které se všem kdo dovedou ocenit zdraví z hlubin ryzí přírody nabízí.

Kontakt: Ladislav Kopecký, tel. 602 339 302, e-mail: komunikace@vincentka.cz

Přečtěte si také

Vánoční limitovaná edice
20/11/2023

Vánoční limitovaná edice

Oslava 25. výroční a představení dlouho očekávané novinky
04/10/2023

Oslava 25. výroční a představení dlouho očekávané novinky

ORL Vincentka Forum 2022
29/11/2022

ORL Vincentka Forum 2022

Vincentkou proti alergii a následkům covidu
05/04/2022

Vincentkou proti alergii a následkům covidu