Novinky 09/03/2020

ALERGIE UDEŘILA NEČEKANĚ BRZY

Díky mírné zimě udeřila letos pylová alergie nečekaně brzy. Podle monitoringu SZÚ se v ovzduší objevila pylová zrna olše, lísky, tisu, břízy a cypřišovitých rostlin.

Díky mírné zimě udeřila letos pylová alergie nečekaně brzy. Podle monitoringu SZÚ se v ovzduší objevila pylová zrna olše, lísky, tisu, břízy a cypřišovitých rostlin.Podle obvyklého pylového kalendáře by měly následovat jasan, habr, topol, jalovec, vrba, javor nebo dub a později traviny a byliny. Vzhledem k nebezpečí koronaviru KOVID 19 zůstává problém alergie ve stínu tohoto problému přestože počet lidí, kteří se u nás potýkají s různými druhy alergií neustále roste. V přepočtu aktivních alergologů na počet obyvatel je naše republika alergologickou velmocí.

Alergie je soupeřem velmi vytrvalým. Zatímco chřipka trvá jeden až dva týdny, alergie může trvat i měsíce. Průvodním jevy jsou rýma, oteklý nos ,slzení očí nebo také atopický ekzém. Rozvoji alergie přispívá oslabená imunita nebo třeba stres. Na alergie platí speciální léky antihistaminika. Některé se seženou v lékárně i bez předpisu. V případě prevence nebo delší a šetrné léčby je možné volit  preparáty na přírodní bázi. Osvědčeným a po staletí prověřeným ryze přírodním pomocníkem při boji s pylovou alergií je přírodní léčivá minerální voda VINCENTKA, která již dávno vstoupila do služeb specialistů ORL a její účinky na prevenci i onemocnění horních a dolních cest dýchacích cest jsou všeobecně známé.

Používání Vincentky není omezeno časově ani četností použití za den. Kloktání minerální vody Vincentka přímo ze sklenice nebo z láhve je dobré na hrtan a horní část průdušnice, aplikace vdechováním speciálními inhalátory je zase ideální na dolní cesty dýchací. Z dalších produktů portfolia Vincentky je vhodné zmínit také nosní sprej a pastilky. Pro speciální potřeby menších dětí Vincentka vyvinula i nosní sprej Junior s menším tlakem a menší velikostí aplikátoru. Vincentku je možné použít již u kojenců, ale je zapotřebí  opatrnost při aplikaci. Nejlepší je ho použít v těsné blízkosti nosu tak, aby se nezasouval do nosní dírky. Maminky se nemusí bát ho aplikovat již malým kojencům. Je také velmi vhodným přírodním prostředkem i pro těhotné ženy.

Vincentka se při každém z onemocnění dýchacích cest aplikuje určitým preferovaným způsobem. Vincentku NASALIS a plastovou konvičku je nejlepší použít při problémech s dutinami. Aplikace Vincentky ve spreji je zase vhodná do nosu, případně do krku, kloktání Vincentky je dobré na hrtan a horní část průdušnice.   Ohřátí Vincentky v odkrytém hrnci v kuchyni či její vdechování z vyvíječe páry, je také vhodnou formou inhalace. Důležitou vlastností celého portfolia výrobků Vincentky jsou při včasném použití jejich preventivní účinky.

Přečtěte si také

Vánoční limitovaná edice
20/11/2023

Vánoční limitovaná edice

Oslava 25. výroční a představení dlouho očekávané novinky
04/10/2023

Oslava 25. výroční a představení dlouho očekávané novinky

ORL Vincentka Forum 2022
29/11/2022

ORL Vincentka Forum 2022

Vincentkou proti alergii a následkům covidu
05/04/2022

Vincentkou proti alergii a následkům covidu