Vincentka Luhačovice - zdraví z hlubin přírody

Menu

Poradna

Nejčastější dotazy

Pokud máte nějaké otázky k produktům řady Vincentka, vyberte si požadovanou kategorii otázek a odpovědí. V případě, že odpověď na vaši otázku nenajdete, neváhejte nám napsat pomocí formuláře.

Obecné otázky

1/2

Kde se dají koupit výrobky Vincentka na Slovensku?

V některých prodejnách potravin a v některých lékárnách. Je problematické prodejny označit. Více informací je možno získat u našeho slovenského distributora na tel. čísle 00421 907 191 009 nebo emailem guttenr@gmail.com.

Dají se koupit Vaše výrobky Vincentka v USA?

Bohužel ne.

 • 1
 • 2

Vincentka 0,7l

1/11

Mění se kvalita Vincentky převařením, respektive zbavením bublinek?

Převařením Vincentky minerály a stopové prvky zkrystalizují a stávají se těžko vstřebatelné v organismu.Také chuť se mění. Bublinky - přírodní kysličník uhličitý (Vincentka není dosycována) mají svůj význam ve skladbě vody, udržují rovnovážný stav - chemické složení vody. Osoby které nesnášejí kysličník uhličitý můžou "bublinky" za studena odstranit vymícháním, ale pak musí vodu urychleně spotřebovat.

Jak dlouho mohu používat Vincentku po otevření? Po několika dnech se na dně usadí jakoby solné krystalky, které se ovšem nepohybují, jsou tam "přilepené".

Solné krystalky se utvoří ve Vincentce při odvětrání přírodního kysličníku uhličitého, který udržuje chemické složení vody. Záleží na četnosti otevření láhve a na dobrém uzavření. Nejlépe vyhovuje láhev se šroubovacím uzávěrem na nevratné láhvi Vincentky. Láhev má být uskladněna v chladnu a temnu. Přesto je nejlepší spotřebovat Vincentku do dvou dnů po otevření.

Jak dlouho mohu používat minerální vodu Vincentka pro inhalace a proplach nosu po otevření láhve?

Nejpozději by měla být Vincentka spotřebována do 10 dnů po otevření za předpokladu, že nedojde k úplnému odvětrání přírodního kysličníku uhličitého a nezačnou se v láhvi tvořit krystalky solí. Pro kvalitnější uchování Vincentky je vhodnější láhev z hnědého skla se šroubovacím uzávěrem, kterou je možno zakoupit v lékárnách a v některých prodejnách potravin.

Kde lze v potravinách koupit Vaší minerální vodu Vincentka?

Všechny prodejny potravin mají možnost objednat Vincentku ve velkoskladech nápojů, ale jenom některé této možnosti využívají. Většinou to jsou prodejny COOP, Hruška, Ahold, Globus, Carrefour, Delvita, InterSpar. Vincentku lze také koupit ve všech lékárnách.

Jsou láhve od Vincentky vratné? Kam je mohu vrátit?

Od května 2005 se Vincentka plní pouze do nevratných lahví. Tato láhev je vyrobena z tenkostěnného skla a je určena po použití k vyhození do kontejneru pro sběr skla.

Jak mám postupovat při inhalaci Vincentky, když nevlastním žádný inhalační přistroj?

Inhalace Vincentky je velice jednoduchá. Stačí když do nerezového hrnce nalejete Vincentku (cca 2-3 cm) a pomalu ji zahříváte tak dlouho, než se začne uvolňovat pára (nesmí dojít k varu Vincentky). Když se začne pára uvolňovat, přehodíte si přes hlavu ručník a opatrně se nahnete nad hrnec v takové vzdálenosti, aby nedošlo k opaření. Nyní stačí 5 - 10 minut normálně dýchat. Upozornění: Dbejte zvýšené opatrnosti, aby nedošlo k opaření či popálení o horký hrnec. Nikdy nenechávejte inhalovat děti bez dozoru rodičů.

Doplňte mi laskavě předpokládané množství Vincentky a vody pro nádobu k inhalaci, dobu inhalace a jak dlouho se má kúra provadět?

Způsob a dobu inhalace je potřeba konzultovat s lékařem.

Je Vincentka vhodná pro kojence? Pokud ano, tak jak ji dávkovat?

Vincentka obsahuje mimo jiné značné množství jódu. Dávkování je nutno konzultovat s lékařem.

Proč neprodáváte vaší minerální vodu Vincentka v PET lahvích?

Vincentka je silně mineralizovaná přírodní léčivá minerální voda, svým složením ojedinělá v Evropě. Chceme zachovat tuto kvalitu tak, jak nám ji příroda nabízí. Archivní víno také nepatří do PET lahví!

Vzhledem k vysokým obsahům solí nemůže mít Vincentka nežádoucí účinky na srdce a cévy (nemá se přece příliš solit)?

Vincentka není voda k uhašení žízně. Vincentka se pije jako podpůrný prostředek, při doplnění minerálů a stopových prvků. Více viz informace o produktu Vincentka. Je to jako s jinými druhy potravin - pokud máme pitný režim Vincentkou vyloučíme ve stejnou dobu potraviny kde je vyšší obsah soli. V případě, kdy dochází k velkým ztrátám minerálních solí (průjmy, fyzická zátěž a pod.) nemusíme příjem soli omezovat.

Velmi by mě zajímalo, zda se může Vincentka užívat také v těhotenství. Trpím zácpou a v těhotenství nemohu užívat žádná projímadla.

Vincentka je doporučována během těhotentsví pro svůj obsah přírodního jódu a dalších minerálních látek, které mají příznivý vliv na průběh těhotenství. Je ovšem třeba brát v úvahu, že Vincentka obsahuje také sůl, která by se měla během těhotenství omezit (během užívání Vincentky nesolit tolik ostatní potraviny). Běžná denní dávka je 2-3 dcl. Ve vašem zájmu bychom ovšem doporučovali konzultaci s vašim ošetřujícím lékařem, co se denního množství týče.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11

Vincentka nosní sprej

1/4

Pomáhá Vincentka nosní sprej i při pylových alergiích?

Vincentka nosní sprej pomáhá udržovat fyziologickou čistící schopnost nosní sliznice, umožňuje optimální fungování tzv. slizniční imunity. Dle našich informací je doporučována lékaři alergology pro zvládání potíží při pylových a prachových alergiích. Také máme informace od uživatelů nosního spreje Vincentka o velmi pozitivních výsledcích. Používání nosního spreje Vincentka není omezeno časově ani četností použití za den. Sprej je možno doplnit Vincentkou z originálního balení 0,7l - viz. příbalový leták.

Je vhodný nosní sprej Vincentka pro těhotné ženy?

Vzhledem k tomu, že v náplni nosního spreje je čistá minerální voda Vincentka z přírodního léčivého zdroje bez jakékoliv příměsi, není použití nosního spreje omezeno. Pro těhotné ženy je to naopak velmi vhodný přírodní prostředek příznivě ovlivňující obranyschopnost ve smyslu prevence a pomáhá zvládat pocit vysušené nosní sliznice během těhotenství.

Mohu použít Vincentku nosní sprej pro 10-ti měsíční dítě?

Vzhledem k tomu, že se jedná o čistou minerální vodu z přírodního léčivého zdroje bez jakékoliv příměsi, je možné použití i u kojenců, ale při aplikaci je zapotřebí velké opatrnosti z důvodu poranění dítěte. Nejlépe je použít sprej tak, aby se nezasouval do nosní dírky, ale použil se v těsné blízkosti.

Pomáhá Vincentka nosní sprej po operaci nosní sliznice a nosní přepážky?

Dle našich informací lékaři přímo doporučují Nosní sprej Vincentka pacientům, kteří se připravují k těmto operacím.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Vincentka sirup

1/2

Je Vincentka Sirup vhodný pro kojence a děti do 3 let?

Vincentka Sirup obsahuje minerální vodu Vincentka z přírodního léčivého zdroje, extrakt z mateřídoušky a z jitrocele, invertní cukr a je konzervován pomocí sorbanu draselného. Doplňky stravy se všeobecně schvalují až od tří let věku dítěte. Nejlépe Vám poradí lékař Vašeho dítěte, zda již může tento konzervant konzumovat.

Je Vincentka sirup vhodný i pro těhotné ženy?

Pokud se budete řídit denním doporučeným množstvím uvedeným na krabičce, nemusíte mít z užívání výrobku Vincentka sirup obavy ani během těhotenství.

 • 1
 • 2

Vincentka pastilky

1/2

Proč není vhodný váš výrobek Vincentka pastilky pro děti do 3 let?

Potraviny pro zvláštní výživu jsou schvalovány SZÚ pouze pro děti od 3 let. Použití pro děti mladší je možno konzultovat s ošetřujícím lékařem dítěte na základě složení, které je uvedeno v příbalovém letáku.

Začínám čtvrtý měsíc těhotenství, mohu užívat váš výrobek Vincentka pastilky?

Ano, výrobek Vincentka pastilky je vhodný také pro těhotné ženy, ale je nevhodný pro osoby s omezeným příjmem solí (viz příbalový leták).

 • 1
 • 2

Vincentka koncentrát

1/2

Mohu použít Vincentka Koncentrát do koupele pro kojence?

Vzhledem k tomu, že se jedná o zvláště jemnou pokožku dítěte doporučujeme konzultaci s ošetřujícím lékařem dítěte.

Mohl by se Vincentka koncentrát, po určitém zředění, použít na inhalaci? Jestli ano, tak v jakém poměru.

Vincentka koncentrát je přípravek vhodný především pro péči o pokožku. Dá se použít do keramických odpařovačů vzduchu (nebo odpařovačů bez trysek), ale do inhalačních přístrojů bychom vám to nedoporučovali z důvodu možnosti ucpání trysek a mechanismu přístroje případnou krystalizací v koncentrátu.

 • 1
 • 2

Vincentka zubní pasta

1/3

Má zmiňovaná zubní pasta Vincentka také slanou příchuť?

Zubní pasta Vincentka má příchuť jemně ovocnou s výrazným fresh-efektem bez slané nebo sladké chuti. Výrazně pění.

Mému synovi je 5 let, je pro něj zubní pasta Vincentka vhodná?

Zubní pasta Vincentka obsahuje zvýšené množství přírodních fluoridů a jiných důležitých minerálních a stopových látek. Pokud Váš syn při čištění zubů nepolyká pěnu vytvořenou zubní pastou, je pro něj zubní pasta Vincentka vhodná.

Proč není Vincentka zubní pasta k dostání v drogeriích?

Z důvodu významného podílu obsahu koncentrátu minerální vody z přírodního léčivého zdroje shledáváme vhodnější prodej v lékárnách.

 • 1
 • 2
 • 3

Nenašli jste odpověď na Vaši otázku? Rádi Vám ji zodpovíme.

Příspěvky z facebooku

Najdete nás na twitteru Online prodej Vincentka ve světě