Vincentka Luhačovice - zdraví z hlubin přírody

Menu

Článek

Tržby Vincentky vzrostly o 13 milionů korun

Loňský rok byl pro společnost Vincentka, a. s., velmi pozitivní. Prodej Vincentky poprvé v historii překročil čtyři miliony kusů 0,7 litrových láhví. Objem celkových tržeb za prodané vlastní výrobky vzrostl o 17,9 %. V segmentu prodeje je nárůst na českém trhu 14,3 % a na exportním dokonce 42,9 %. Výrazné navýšení exportu bylo dosaženo nárůstem prodeje na Slovensku a zejména rozvíjejícím se exportem do Ruska a Číny. Vincentka se tak může pochlubit tržbami ve výši 91 miliónů Kč. To je o více než třináct milionů vyšší hodnota než v roce 2012.
(19/05/2014)

Vincentka se už vyváží do 8 zemí světa – např. do Číny, Ruska a na Kypr.

Ve druhé polovině minulého roku se vedení Vincentky dohodlo na změně výhradního distributora pro český trh. „Po podrobné analýze jsme vybrali nového partnera. Společnost Kofola zahájila výhradní distribuci Vincentky v České republice k 1. lednu 2014,“ upřesňuje Ladislav Šumšal, předseda představenstva Vincentky. „Kromě rozvoje spolupráce s novým partnerem chceme v letošním roce vytvářet podmínky pro rozvíjející se export do Ruska a Číny. V této souvislosti pracujeme na vývoji technologie balení Vincentky v lahvích o objemu 0,33 l, které požaduje čínský partner. Pro Čínu také zvyšujeme výkon technologického zařízení pro výrobu koncentrátu z Vincentky a připravujeme se na poptávku výrobku Vincentka Pastilky. Ten by měl po výrobku Vincentka Nosní sprej doplnit řadu výrobků Vincentka na čínském trhu v letošním roce,“ doplňuje Ladislav Šumšal.

Podíl tržeb za doplňkové výrobky tvoří z celkového objemu prodeje vlastních výrobků 46 %, což udržuje úroveň předcházejících let. Vyjasnění a uplatnění nové legislativy EU o potravinách a potravinových doplňcích odstranilo obavy odběratelů tohoto segmentu a trh se stabilizoval a vrátil na úroveň roku 2011.

Akciová Společnost Vincentka, a. s., se sídlem v Luhačovicích byla založena v roce 1997 za účelem koupě a obnovení provozu plnírny léčivé minerální vody. To se podařilo a v lednu 1998 se tak navázalo na více než stoletou historii, která započala výstavbou první plnírny přímo u pramene v roce 1851. Společnost realizovala rozsáhlé rekonstrukce objektu a trvale investuje do modernizace provozu, technologického zařízení i rozšíření kapacit, zejména pro výrobu doplňkového zboží. „Trvalá poptávka po všech našich výrobcích potvrzuje, jak velkou důvěru k Vincentce mají tuzemští zákazníci. Oblibu přírodních produktů potvrzuje i narůstající zájem zahraničních odběratelů. Společnost Vincentka dnes vyváží do řady zemí z celého světa a i nadále pracujeme na rozšíření exportních aktivit. Nicméně český a slovenský trh je pro nás stále tou největší prioritou,“ prozrazuje Ladislav Šumšal.

Zpět na přehled článkůDalší položka archivuPředchozí položka archivu

Příspěvky z facebooku

Najdete nás na twitteru Online prodej Vincentka ve světě