Vincentka Luhačovice - zdraví z hlubin přírody

Menu

Článek

Nosní sprej i proplachovací roztok Nasalis se vrací do lékáren

Luhačovice, 2. 8. 2017 – Po jedenáctiměsíční pauze se vrátily na pulty českých a moravských lékáren oblíbené výrobky luhačovické společnosti Vincentka - nosní sprej stejného jména a proplachovací roztok Nasalis. Ty jsou velmi vyhledávané hlasovými profesionály i lidmi s dýchacími problémy.
( 2/08/2017)

Nosní sprej i proplachovací roztok Nasalis se vrací do lékáren

Výroba sprejů, které se nyní vrací zpět do lékáren

„Takto nepříjemně dlouhý výpadek prodeje způsobila nová legislativní úprava Evropské unie k procesu recertifikací výrobků, zařazených do kategorie zdravotnických prostředků, kterou mají výrobci povinnost provádět každých pět let. Jde o potvrzení, že výrobek splňuje všechny náležitosti a požadavky pro používání značky CE, bez které nelze výrobek v zemích EU prodávat,“ uvedl obchodně-finanční ředitel Vincentky Ing. Ladislav Šumšal. Označení CE dokládá, že výrobek byl posouzen před uvedením na trh Evropského hospodářského prostoru, který tvoří 28 členských států EU spolu s Islandem, Lichtenštejnskem a Norskem.

V několika předcházejících recertifikačních cyklech tyto stále stejné, nijak nezměněné výrobky prokázaly svoji kvalitu a byly po zhruba dvouměsíčním procesu schváleny k dalšímu prodeji. „Takže nebyl problém zabezpečit na tuto dobu potřebné předzásobení odběratelů,“ vzpomněl Šumšal.

Nová evropská legislativa, která vstoupila v platnost v polovině roku 2016, vyžadovala jiný přístup k procesu recertifikace i změny ve výrobní dokumentaci či klinickém hodnocení. Nejvýraznější změnou byl podle Šumšala zcela odlišný přístup k existenci a využívání přírodní minerální vody z léčivého zdroje k výrobě zdravotnických prostředků. „Nelze vždy vyhovět požadavkům standardního srovnatelného výrobku farmaceutického průmyslu. Ani sama certifikační agentura, oprávněná provádět recertifikaci zdravotnických prostředků, nebyla zcela připravena ke zvládnutí nové evropské legislativy,“ přiblížil Šumšal.

Kombinace všech těchto faktorů byla hlavní příčinou tak dlouhého výpadku prodeje, který navíc bohužel zasáhl nejvyšší sezónní poptávku na podzim a v zimě, kdy pro řadu respiračních onemocnění, zejména u dětí, tyto oblíbené a žádané výrobky na trhu chyběly. „S výraznou ekonomickou ztrátou se společnost VINCENTKA a.s. musela vyrovnat, daleko větší byla ztráta důvěry našich zákazníků, kterým bylo leckdy těžké vysvětlit skutečný stav věci,“ posteskl si Šumšal. „Rádi bychom se všem našim zákazníkům za vzniklou situaci omluvili. Věříme, že za pět let se tato situace již nebude opakovat, že i bruselský úředník připustí a pochopí, že i přírodní zdroje mohou přispívat k uzdravení, tak jak tomu je v případě Vincentky již několik staletí,“ dodal.

Vincentka je přírodní minerální voda z léčivého zdroje pod Luhačovicemi na Zlínsku. Využívá se při nemocech dýchacích cest, hlasivek, poruchách látkové výměny či onemocnění žaludku. Tehdy nově vzniklá akciová společnost pod vedením Šumšala na jaře roku 1998 obnovila stáčení minerální vody, které na dva roky zaniklo po nezdařené privatizaci jinými firmami. Více i firmě i účincích luhačovické minerální vody pak na www.vincentka.cz.

Zpět na přehled článkůDalší položka archivuPředchozí položka archivu

Příspěvky z facebooku

Najdete nás na twitteru Online prodej Vincentka ve světě