Vincentka Luhačovice - zdraví z hlubin přírody

Menu

Článek

Aby v krku nebolelo… Viry a bakterie

Chladná rána, střídání teplot to vše vede k nepříjemnému škrábání v krku. Bolest v krku, která se projevuje i zhoršeným polykáním, může být způsobena zánětem nebo podrážděním v oblasti hltanu. Pokud se jedná o krátkodobé nachlazení, většinou jej způsobují viry. V takovém případě stačí nasadit včas léčbu vhodnými pastilkami, při větší bolesti lékaři doporučují používat ještě antiseptické spreje. Pokud se jedná o těžší formu bakteriálního původu, např. angínu (zánět mandlí), je nezbytná návštěva lékaře a nasazení vhodných antibiotik.
( 1/09/2014)

Při lehčí formě bolesti v krku není důvod tělo zahlcovat silnými léky. Bohatě postačí vhodné, ideálně přírodní, pastilky, které krk dezinfikují a zvýší jeho obranyschopnost.

Ovocné nebo bylinkové pastilky Vincentka jsou zdrojem přírodních minerálních solí, které příznivě působí na sliznici dutiny ústní a nosohltanu. Osvěží a zvlhčí sliznice dutiny ústní a zvýší tak její obranyschopnost. Působí také příznivě na hlasivky po zátěži, urychlují jejich regeneraci zvláště u hlasových profesionálů.

Pastilky nejsou návykové, proto je možné použití dlouhodobé i preventivní. Jelikož jsou obecně pastilky účinný prostředek, je nutné k němu tak i přistupovat. Aby opravdu fungovaly, jejich užívání by mělo být pravidelné a dle doporučeného dávkování. Mohou je používat těhotné i kojící ženy a malé děti.

Doporučená cena: Vincentka pastilky s ovocnou nebo bylinnou příchutí (balení s 18 ks) pořídíte za 72 Kč

Vyhlásané hlasivky

Nepříjemná bolest v krku může být samozřejmě způsobena i námahou. Lidé, kteří výrazněji zatěžují své hlasivky, se často potýkají s nepříjemným chrapotem a suchým, podrážděným pocitem v krku. Jedná se například o herce, zpěváky, učitele, moderátory či mluvčí, kteří častěji hovoří k většímu množství lidí a svůj hlas tak musí více namáhat, ale i děti, které často křičí. Chrapot by však neměl trvat déle než 3 týdny, jinak se může jednat o daleko závažnější problém (např. rakovinu hrtanu).

Hlasivkám mohou pomoci opět vhodné pastilky (napomohou ochránit od případného zhoršení, pokud se přidají viry či bakterie, zvlhčí prostředí hltanu), ale jediným zaručeným prostředkem, který hlasivky vyléčí je inhalace. Je to jediná možnost, jak dostat léčivé látky přímo k hlasivkám. Mají totiž ochranný obal, který jen tak něco nepropustí. Důležitá je i hydratace organismu – dobré je pít minerálky, např. Vincentku, která blahodárně působí na dýchací cesty.

Rady našich babiček na bolesti v krku

Nachlazení:

 • Priznicův zábal - studený zapařovací obklad, který má sloužit k lokálnímu prokrvení. Látka namočená ve studené vodě se překryje suchou látkou. Obklad by měl být na těle max 2-3 hodiny. Při opakování je nutné zachovat přestávku 3-4 hodin.
 • Vincentka – minerální vodu (pokojové teploty) s léčivými účinky popíjíme (možno i inhalovat či kloktat) samotnou 2x denně před jídlem
 • Česnek – pojídat ideálně syrový – má silně antibakteriální účinek
 • Cibulový čaj – popíjení odvaru z cibule
 • Zázvor – raději ne syrový, mohl by „popálit“ sliznici – výborný je odvar nebo přelitý menším množstvím horké vody, a s přidáním medu a citronu
 • Bylinky – lipový čaj s bezinkovým květem

Hlasivky:

 • Hlasový klid
 • Horké mléko s medem a rozšlehaným vejcem
 • Bylinky – jitrocelový čaj
 • Vincentka jako nápoj, kloktání i inhalace
 • Černý rybíz – přírodní šťáva
 • Inhalace (podle pátera F. Ferdy – lidového léčitele) – 3 stroužky česneku, 1 lžíce kmínu a hrst bezinkových větviček vaříme 8 min v 1 litru vody. Výpary odvaru pak několik minut (cca 10min) vdechujeme ústy i nosem. Po 1 hodině opakujeme.
Zpět na přehled článkůDalší položka archivuPředchozí položka archivu

Příspěvky z facebooku

Najdete nás na twitteru Online prodej Vincentka ve světě